Cariere la Cartrans

CONDUCATOR AUTO (SOFER) PROFESIONIST TRANSPORT RUTIER MARFA (categ C+E) INTERNATIONAL (INTRACOMUNITAR)

Descrierea postului:

Compania Cartrans Preda din Ploiesti (telefon 0344 130.500), una din cele mai mari companii din Romania pe segmentul Transporturi Rutiere de Marfuri, angajeaza conducatori auto profesionisti in urmatoarele conditii:

Oferta beneficii:

VENIT LUNAR: intre 2000 EUR (minim net) si 2475 EUR net (alcatuit din salariu fix + diurna ZILNICA de deplasare + bonus lunar mentorat + bonus lunar performanta).

La echipaj experimentat, veniturile lunare sunt intre 3540 EUR (minim net) si 4245 EUR net (salarii fixe + diurna ZILNICA de deplasare + bonus lunar performanta). Venitul mentionat este pe echipaj.

Dupa primele 12 luni petrecute in cadrul companiei Cartrans, se acorda spor de fidelitate la salariul de baza, care se mareste la fiecare interval ulterior de 2 ani. Aceste sporuri se acorda ca si crestere a salariului de baza, fiind impozitate ca atare si contribuind astfel la calcularea punctului de pensie ptr Dvs. Aceste sporuri de fidelitate NU SUNT INCLUSE in calculul mentionat mai sus (cel despre veniturile intre 1900 - 2600 EUR net / luna).

Bonusul pentru performante se acorda in functie de coeficientii de conducere economica conform sistemelor GPS precum si a rapoartelor de neconformitate (intarzieri la incarcare/descarcare, daune etc)- criteriile detaliate de acordare a bonusurilor urmand a fi mentionate INAINTE de angajare, iar punctajul obtinut de fiecare conducator auto este public, fiind afisat non-stop la avizierul companiei.

Cartrans NU PLATESTE LA KILOMETRU PARCURS! Cartrans INTERZICE FOLOSIREA MAGNETILOR SAU A ORICAROR ALTE DISPOZITIVE DE MANIPULARE A TAHOGRAFULUI.

Alte beneficii:
- Plata drepturilor salariale pe carduri bancare la data fixa in fiecare luna (fara nicio zi intarziere)
- Avansuri de deplasare la fiecare 2 saptamani.
- Flota noua (2012-2017)
- Baza in Olanda (parcare, dusuri, sala de mese, internet WI-FI, service partener)
- Comunicare prin Transics
- Loc de munca stabil, la una din cele mai performante companii de profil din Romania, cu o vechime de 24 de ani si cu un portofoliu de clienti de top

Cerinte:

Experienta in trafic international minim 6 luni
Atestat sofer profesionist transport marfa [C, E]
Card pentru tahograf digital
Atestat ADR
Aviz medical si psihologic valabil
Cazier judiciar
Cazier auto fara incidente majore
Disponibilitate de lucru in Europa de Vest pentru perioade de timp intre 8 - 9 saptamani (transport intracomunitar)
Disponibilitate totala de a efectua tranzit cu ferry pe rute de Marea Britanie / Suedia / Finlanda.

Mult mai multe detalii despre oferta completa si facilitatile oferite, obtineti daca luati legatura cu echipa Cartrans la numerele de mai jos:

Secretariat Cartrans
(de luni pana vineri, DOAR intre orele 08.00 - 17.00)
Tel: (+40) 344 130.500, email: hr@cartrans.ro

George Vasile, driver trainer
Tel: (+40) 743 019.924, email: george.vasile@cartrans.ro

Incarca CV-ul tau

Daca ai nelamuriri, te rugam da click aici.

Date contact

Cartrans Spedition SRL

str. Marasesti nr. 309

Ploiesti, Prahova, RO 100238

Telefon: (+40) 344 130 500

Fax: (+40) 344 130 505